KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229459
nr 1522 9459
Kerttu Kuikanmäki
(f. 1928), Finland
Oljemålning, Kerttu Kuikanmäki (f. 1928). Signerad, daterad 78, ängsblommor. Olja på pannå, 34x28 cm, yttermått inklusive ram: 51x42 cm
Kerttu Kuikanmäki, finländsk-svensk målare född 1928.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:08:50
16/2 20:35:57
100 kr
16/2 22:12:45
Kerttu Kuikanmäki
Läs mer om Kerttu Kuikanmäki